27 02 2014

''Balık baştan kokar'' oldu

Patırtı kütürdü içinde bir seçim dönemi daha yaşandı, bitti. Çocukluğumdan beri hatırladığım görüntüler hep aynı; o zaman da siyaset nasıl yapılıyorsa yine aynı yapılıyor. İktidar ‘’ben haklıyım’’ edasıyla neyi isterse onu söylüyor. Muhalefet ‘’sen haksızsın’’ öngörüsüyle her söylenenin altında bir kulp arıyor; çözüm üretmiyor. Ne saygı var ne sevgi, ne de hoşgörü, tahammül var bu söylemlerde;sadece hırs, koltuk kavgası, kırıp dökmek var.

Günlerdir izliyoruz;farklılıklar kavgada, oy kullananlar kavgada, seçilen,seçilmeyenler kavgada. Ne olacak bunun sonu? Bu uğurda saatlerce dağ başında bulunmayı bekleyen giden canlar bile bir şey öğretmedi bunlara ! ‘’üşüyorum’’diyen şiir bile azıcık düşündürmedi, azıcık üşütmedi yüreklerini. Ne kendilerine huzur veriyorlar ne de bizlere.

Çoluk çocuğunu okutamayanlar.Okutup bir işe yerleştiremeyenler.Sigortasız çalışıp hasta olmamaya dua edenler.Orta yerde kalacağım diye yaşlılığından korkanlar.Evlatlarının, ana-babalarının eline düşmemek için yarınını unutanlar kimsenin umurunda değil.

Balık baştan kokar oldu.GÜLDEN IŞIK


 

Kaynak : tulperde.blogcu.com

 

0
0
0
Yorum Yaz